News

مدیرعامل اتحادیه مرغداران آذربایجان غربی با وزیر جهاد کشاورزی دیدار کرد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان آذربایجان غربی روز گذشته (یکشنبه 28 شهریورماه 1400) وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در محل وزارت جهاد کشاورزی دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی زنجیره اروم چکاوک؛ در دیدار کاظم سیف حقیقت با سید جواد ساداتی نژاد مشکلات عدیده پیش روی صنعت طیور و معضلات مبتلابه واحدهای مرغداری استان آذربایجان غربی طرح، بررسی و مورد تبادل نظر قرار گرفت.
سیف حقیقت مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان آذربایجان غربی از ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم خواستار تجدیدنظر در خصوص قیمت گذاری مرغ زنده جهت جلوگیری از وارد شدن ، ضرر و زیان بیش از پیش به مرغداران به عنوان رزمندگان خط مقدم جبهه تولید در جنگ اقتصادی حاصل از تحریم های ظالمانه شد.
شایان ذکر است در پایان این دیدار وزیر جهادکشاورزی قول مساعد جهت بررسی و حل و فصل مشکلات گریبانگیر مرغداران کشور و بویژه تولیدگنندگان استان آذربایجان غربی را داد.

 

اولین فارم پرورش بوقلمون زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ اروم چکاوک جوجه ریزی شد

جوجه ریزی اولین فارم پرورش بوقلمون زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ اروم چکاوک؛ گام دیگری از این گروه تولیدی، برای تامین پروتئین باکیفیت مردم شریف استان آذربایجان غربی است.

به گزارش روابط عمومی زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ اروم چکاوک، گوشت بوقلمون به دلیل داشتن اسیدآمینه بیشتر موجب افزایش ترشح سروتونین در مغز می‌شود. این هورمون در کاهش اضطراب و ایجاد حس آرامش بدن مفید است. کارشناسان معتقدند اگر می‌خواهید آرامش بیشتری داشته باشید بوقلمون را به رژیم غذایی‌تان راه دهید. البته برای اینکه از این خاصیت بوقلمون بهره‌مند شوید آن را به صورت سرخ کرده مصرف نکنید. بهترین روش مصرف بخارپز یا کبابی کردن آن است.

گوشت بوقلمون شامل هر دو نوع گوشت سفید و قرمز است. 65 درصد گوشت بوقلمون سفید و در ناحیه سینه و 35 درصد آن تیره و در ناحیه ران‌ها قرار دارد. هر یک از گوشت‌ این قسمت‌ها از نظر طعم و مزه با هم متفاوت هستند. گوشت سینه و بال‌ها سفید و لذیذ و از نظر مزه شبیه گوشت گوساله است. گوشت قرمز آنکه بیشتر در ران‌ها یافت می‌شود، بسیار نرم بوده و طعمی شبیه گوشت پرندگان وحشی یا شکاری را دارد. حجم توده گوشت قسمت‌های ران و سینه نسبت به سایر گوشت‌ها بیشتر است و ضایعات کمتری دارد.

بوقلمون بدون پوست چربی بسیار کمی دارد. در مجمو ع گوشت‌های سفید نسبت به گوشت‌های قرمز چربی و کالری کمتری دارند.

املاح معدنی ضروری در گوشت بوقلمون پیدا می‌شود. این املاح از بروز سرطان پیشگیری می‌کنند. سلنیوم از جمله املاح بوقلمون است که در بهبود عملکرد غده تیروئید و تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر دارد. علاوه بر این سلنیوم در تقویت سیستم ایمنی تاثیرگذار است و سبب از بین رفتن رادیکال‌های آزاد مخرب بدن می‌شود. در نتیجه بدن سد دفاعی خوبی به دست می‌آورد.

مدیرعامل کشتارگاه خوش پخت اروم چکاوک «کارآفرین برتر ملی» شد

مدیرعامل کشتارگاه خوش پخت اروم چکاوک «کارآفرین برتر ملی» شد

 

در آیین سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرین های برتر ملی کشور «بهنام جعفری» از شرکت تعاونی کشتارگاه صنعتی طیور خوش پخت از زیرمجموعه های «زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ اروم چکاوک» به عنوان «کارآفرین نمونه و برتر ملی و کشوری» معرفی و با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره از مدیرعامل شرکت خوش پخت تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی گروه تولیدی اروم چکاوک به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این جشنواره با هدف شناسایی کارآفرینان در سراسر کشور و انتخاب برترین کارآفرینان و معرفی آنان به عنوان الگوهای برتر به آحاد جامعه خصوصا جوانان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

اسامی کارآفرینان برترملی که مدیرعامل کشتارگاه خوش پخت اروم چکاوک به عنوان تنها نماینده استان آذربایجان غربی در این جشنواره حضور داشت؛ به شرح ذیل آمده است:

«بهنام جعفری یادگارلو» از شرکت تعاونی کشتارگاه صنعتی طیور خوش پخت از آذربایجان غربی

 محسن احتشام از شرکت تروند زعفران قاین از استان خراسان جنوبی

احمد حسین زاده از شرکت نرم افزاری ترزرایان افزار از استان مازندران

لاله حجازی از شرکت داروسازی باریج اسانس از استان مرکزی

علی رسولی زاده ئی از شرکت پردازش مالی اطلاعات پارت از استان تهران

عبدالحسین شرفی از شرکت مهندسین مشاور رادمان صنعت از استان فارس

محمدرضا ظهیر امامی از شرکت تولیدی صنعتی فراسان از استان فارس

سلطان حسین فتاحی از گروه صنعتی امرسان از استان تهران

محسن گل پور از شرکت مهندسی مواد مکرر از استان قزوین

محمد لطفی از شرکت آتیه‌سازان نگین فراز از استان چهارمحال و بختیاری

محمد محمدی از شرکت پرورشی – تحقیقاتی ماهیران از استان تهران

نوید نجات بخش آزادانی از شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان از استان اصفهان

 

شایان ذکر است؛ گروه تولیدی اروم چکاوک و کشتارگاه صنعتی خوش پخت از سال 1393 تاکنون چندین بار عناوین برتر ملی و کشوری را در عرصه های مختلفی چون، تعاونی برتر ملی، کارآفرین برتر ملی، صادرکننده برگزیده و... را حائز شده است.

تاثیر برنامه ریزی استراتژیک بر موفقیت شرکتهای زنجیره ای

سید پدرام باقری /  امروزه سازمانها با محیطی متلاطم و نا آرام روبرو هستند. تهدیدهای محیطی از هر سو حیات و بقای سازمانها را تهدید می کند. سازمان ها باید جایگاه فعلی خود را شناخته، نقاط قوت و ضعف خود را دقیقا تحلیل کرده و با تکیه بر قوت ها از فرصت های محیطی استفاده کرده و خود را برای برخورد با تهدیدها آماده کنند. این مهم در قالب برنامه ریزی استراتژیک امکان پذیر است. با توجه به اینکه صنعت مرغداري دومين صنعت بعد از صنعت نفت كشور است. با وجود گستردگي واحدهاي توليد و اهميت آن در سبد غذايي مردم، اين صنعت در كشور ما با چالشها و تلاطمات محیطی فراواني مواجه است بر این اساس هدف پژوهش حاضر شناسایی میزان تلاطمات محیطی صنعت گوشت مرغ کشور و سپس تاثیر فرآیندهای برنامه ریزی استراتژیک بر موفقیت شرکتهای زنجیره تولید گوشت مرغ می باشد. این فصل از پژوهش به کلیات می پردازد به صورتی که در این فصل مساله پژوهش، اهمیت و ضرورت پژوهش، هدفهای پژوهش (کلی، فرعی، کاربردی)، سوالها و فرضیه های پژوهش (اصلی، فرعی)، روش پژوهش، روش جمع آوری و ابزار گردآوری اطلاعات، روش تجزیه و تحلیل اطلاعات، جامعه آماری و روش نمونه گیری از جامعه، قلمرو زمانی، مکانی و موضوعی، تعریف نظری و عملیاتی متغیرهای پژوهش و در پایان مدل مفهومی پژوهش ارائه می شود.

صنعت گوشـت مرغ يكـي از مجموعـه هـاي عمـده بخـش كشاورزي ايران محسوب ميگردد. اين صنعت با توليـد بـيش از يـك ميليون تن گوشت مرغ نقش مهمي در تامين پروتئين مورد نياز كشور به عهده دارد. به عـلاوه، گوشـت مـرغ يكـي از اقـلام مهـم در سـبد خانوارها محسوب ميشود، بطوريكـه بـا مـصرف سـرانه سـالانه 87 كيلوگرم رتبه اول را در ميان گروه گوشتها بـه خـود اختـصاص داده است. همچنين از لحاظ سهم هزينه اي، 27 درصد از هزينه هاي گـروه گوشتهاي سبد خانوارها را تشكيل ميدهد(بیک زاده و همکاران،1386).

این صنعت در سالهاي اخير در بخشهاي مختلف توليـد و توزيـع بـا تلاطمات زيادي روبرو بوده است. يكي از اين مسائل، عدم تناسـب و سـازگاري ساختار توليد و توزيع صنعت مرغ بوده كه مشكلاتي را به دنبال داشته است. از جمله اين تلاطمات:

1-   نوسانات تولید

2-   نوسان قیمت نهاده های تولید

3-   افزایش سطح عمومی قیمتها

4-   نوسانات مقطعی مصرف

5-   عدم قابلیت ذخیره سازی گوشت مرغ برای مدت طولانی

6-   بروز بیماریهای ویروسی و شایعه بروز این بیماریها

این مسئله، سياستگزاران را برآن داشته تا بـدنبال راهكارهـايي در جهت ارتقاي كارايي این صنعت باشند(حسینی و همکاران،1385). در ايران معمولا اجزای زنجيره توليد از هم جدا بوده و بر اين اساس هر حلقه به دنبال افزايش سود خود و در نتيجه افزايش قيمت است؛ درحالي كه بررسي توسعه صنعت مرغداري دنيا طي نيم قرن اخير نشان می دهد سيستم قراردادي و سيستم توليد يكپارچه گوشت مرغ يكي از دلايل اصلي موفقيت و توسعه پرورش طيور به ويژه در ايالت متحده آمريكا، كشورهاي آمريكاي جنوبي (برزيل، مكزيك) و برخي نقاط دیگر (مالزي و تايلند) است. در اين سيستم، تمام اجزاي توليد گوشت مرغ از قبيل مزرعه توليدكننده جوجه يكروزه، واحد جوجه كشي، كارخانه تهيه خوراك، مرغداري گوشتي، سيستمهاي حمل ونقل، كشتارگاه و عرضه گوشت مرغ تحت نظارت و مديريت واحد است. روند توليد گوشت مرغ همانند يك زنجير از حلقه هاي متفاوتي تشكيل شده است و دوام و پايداري يك زنجير به سلامت و اتصال حلقه هاي آن بستگي دارد. در سيستم توليد يكپارچه، به دليل وجود يك مديريت واحد در بخشهاي مختلف، تمامي نقاط ضعف و قوت شناسايي شده و با استفاده از ابزارهاي مديريتي مي توان بهترين شيوه و برنامه پرورشی را انتخاب کرد (نیکوکار،1387). دورنماي كلي برنامه مذكور به اين ترتيب است كه مجريان طرح با بهره گيري از امكانات و تواناييهاي خود و ساير همكاران طرح، جوجه يكروزه، دان مصرفي و پشتيباني فني را در اختيار مرغداران طرف قرارداد گذاشته و سپس طي دوره زماني مشخص و با توجه به ميانگين وزن مناسب مر غهاي پرورش يافته را از مرغداران تحويل گرفته و سپس آنها را به كشتارگاه ارسال میکند و در نهایت، مرغ فرآوري و بسته بندي شده با يك نام تجاري در اختيار مصرف كنندگان قرار مي گيرد (گیلان پور،1388).

از سويي، مفهوم موفقيت در سازمان نيز دچار تغييراتي گشته است؛ در اينگونه محيطي، سازمان ها بدنبال بقا هستند و موفقيت نيز در اين چارچوب تعريف مي شود.ما موفقيت سازماني را در توان بقاء بلندمدت آن و نيز هضم تلاطمهاي محيطي در خود ميدانيم؛ بطوريكه در بلندمدت، سازمان دچار افت و خيزهاي شديد در ميزان سودآوري، رشد درآمد و محصول و سهم بازار نشود.

هر سازماني براي دستيابي به موفقيت در فضاي پيچيده و رقابتي، نيازمند تدوين استراتژي مناسب و خوب است. ليكن نوع استراتژي نميتواند مطلوب هر سازماني باشد زيرا شرايط داخلي و محيطي، موقعيت و هدف سازمانها منحصر به فرد بوده و به بياني ديگر، بهترين استراتژي براي همه سازمانها وجود ندارد (ابوالفضلی، 1396).

برنامه ریزی استراتژیک فرایندی است که اکثر شرکتهای موفق و صاحب نام دنیا از آن برای هدایت و پیشبرد برنامه ها و فعالیتهای خود با افق دید بلندمدت و درجهت دستیابی به اهداف و تحقق ماموریت سازمانی بهره می گیرند. این نوع برنامه ریزی که تاکنون اغلب مورداستفاده سازمانهای بزرگ واقع شده است، اگر به درستی تدویــن شود، به انتخاب استراتژی هایی منجر می شود که درصورت اجرای صحیح و به موقع، تعالی و پیشتازی سازمان را به ارمغان می آورد (آقازاده،1390)

این تحقیق با استفاده از مدل ایگور اچ انسوف میزان تلاطمات محیطی صنعت گوشت مرغ را شناسایی کرده و تاثیر فرآیندهای مختلف برنامه ریزی استراتژیک بر موفقیت شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ را بررسی نماید. گردآوری و تحلیل داده های این پژوهش شامل دو مرحله است شناسایی میزان تلاطمات محیطی صنعت گوشت مرغ و تاثیر فرآیندهای مختلف برنامه ریزی استراتژیک بر موفقیت شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ در مرحله اول پس از گردآوری نظر ده نفر از نخبگان صنعت گوشت مرغ میانگین امتیازات هر عامل تاثیرگذار بر تلاطم محیطی صنعت گوشت مرغ از طریق نرم افزار اکسل بدست آمده و بوسیله نمودار Radar  و بر اساس تحقیق انسوف و مک دانل که دارای یک طیف امتیازی از 1 تا 5 برای سطوح مختلف تلاطم محیطی است تحلیل شده است که در جدول 4-1 و شکل 4-1 نشان داده شده است.

جدول4-1: نتایج میزان تلاطمات محیطی صنعت گوشت مرغ

قابلیت تغییر

پیچیدگی

3.76

تازگی تغییرات

3.53

قابلیت پیش بینی

سرعت تغییرات

3.35

قابلیت مشاهده آینده

3.15

 

میانگین

3.45

 

 

شکل 4-1: نمودار رادار میزان تلاطمات محیطی صنعت گوشت مرغ

تحلیل انجام شده نشان دهنده میانگین 3.45 که معرف محیط متغیر وگسسته است و این بدین معنی است که صنعت گوشت مرغ جزو محیطهای متلاطم به حساب می آید.

در مرحله دوم این پژوهش برای بررسی تاثیر فرآیندهای مختلف برنامه ریزی استراتژیک بر موفقیت شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ تاثیر مدلهای استراتژی سازی مختلف با استفاده از تحلیل عاملی تاییدی مورد بررسی قرار گرفت. اغلب قريب به اتفاق مدلهاي تجويزي فرايند مديريت استراتژيك، خلق استراتژي را در طي گامهاي كاملاً مشخص و عقلايي ميدانند؛ ليكن اين مدل به پديد آمدن استراتژي در طول يك فرآيند گفتگو و تعامل اجتماعي و به صورت بداهه گرانه اذعان دارد. تأكيد بر اتخاذ تصميمات مبتني بر اهداف كوتاه مدت نيز متناسب با محيطهاي متلاطم و پيچيده است.آنچه در اين مدل، منحصر به فرد بوده و با ديگر فرآيندها تفاوت دارد، اتخاذ چند استراتژي و اجراي همزمان آنها است. اين سلسله تصميمات، براي رسيدن به اهداف متعدد و كوتاه مدت اخذ ميشوند ، به اجرا در مي آيند تا علاوه بر اينكه اهداف كوتاه مدت را حاصل كنند، راهي را براي تدوين استراتژيهاي پابرجا و بلندمدت نيز باز ميكنند. به عبارتي ديگر، سازمان با اجراي آنها، موفقيت و عدم موفقيت هركدام از تصميمها را سنجيده، ياد ميگيرد كه در شرايط متغير و متلاطم، چه اقداماتي مؤثر خواهد بود. با تغيير، تعديل و يا تجميع تصميمهاي موفق، استراتژي بلندمدت خود را نيز پديد مي آورد. به عبارتي ديگر ميتوان گفت كه گزينه هاي استراتژيك، در قالب تصميماتي و در زمان محدود، آزمون و تجربه ميشوند تا از اين طريق، استراتژي اصلي ايجاد شود. ضمناً در مدل مبتنی بر محیط متلاطم ، در هر مرحله، كنترل استراتژيك صورت ميگيرد؛ كه باعث ميشود انعطاف سازمان در تغيير هدفها و تصميمات استراتژيك، بالا رود. به علاوه، سازمان با به كارگيري اين مدل، ميتواند از حداكثر ظرفيت يادگيري خود نيز استفاده كرده و به تدريج آن را گسترش دهد.

مدل ارائه شده توسط ديدگاه مبتني بر بقا بيشتر از منظر تجويزي به تدوين استراتژي پرداخته است مدل مبتني بر بقا داراي ديدگاه انفعالي به سازمان است؛ و مشخص نيست كه سازمان در آينده  بقا خواهد داشت يا نه، فقط بايد منتظر ماند و ديد كه آيا گزينه هاي استراتژي توسط محيط برگزيده ميشوند يا خير.

مدل مبتني بر پيچيدگي، اين روش را به طور كامل تشريح كرده است. نوع تعاملات بين اعضاي سازمان و مشاركت آنها در امر استراتژي سازي در مدل مبتني بر بقا به طور واضح تبيين نشده است؛ موضوعي كه در مدل مبتنی بر محیط متلاطم جزء نقاط قوت آن به شمار ميرود مدل مبتني بر عدم اطمينان تحليل محيط را بيهوده مي شمارد در حالي كه اين تحليل براي شناخت فرصت ها و همچنين جاذبه هاي غريب و تا حدودي پيش بيني هرچند كوتا ه مدت و تحليل عوامل محيطي لازم است. چالش با محيط متلاطم و همراه با عدم اطمينان و غيرقابل پيش بيني در هر دو مدل برجسته است ولي نوعي تشويش و سردر گمي در مدل اول ديده ميشود كه نميتواند راهكار خاصي را براي مديران و سازمانها براي رويارويي با اين گونه محيط، ارائه كند. مدل مبتني بر پيچيدگي ارائه شده در پژوهش، بيشترين قرابت و نزديكي در بين مدلهاي موجود را با مدل مبتني بر يادگيري دارد. البته تفاوتهايي نيز بين اين دو مدل وجود دارد كه در زير به بخشي از آن اشاره ميشود:

مدل يادگيري توجه خوبي بر منطق گفتگو و تعامل دارد و اين عامل در هر دو الگوي ياد شده  از نقاط قوت آنها براي سازگاري با پيچيدگي به شمار ميرود؛ ولي بايد اشاره كرد كه نوع و سطح و طرفهاي گفتگو در مدل مبتني بر يادگيري به طور واضح مشخص نشده است. در مدل مبتني بر يادگيري نقش و ميزان تعاملات مدير و رهبر مشخص نيست؛ كه اين نقيصه  در مدل مبتني بر پيچيدگي به چشم نميخورد.

الگوي يادگيري براي هر سازماني قابل استفاده و پياده سازي نيست؛ زيرا در سازمانها  زيرساخت مناسب و ملزومات پياده سازي سازمان يادگيرنده وجود ندارد و به نظر ميرسد اين مدل و داشتن چنين سازماني به صورت انتزاعي و يا آرماني ترسيم شده است. به طور مثال، شايد تمامي افراد سازمان را نتوان افراد شايسته و متخصص و با توانمنديهاي لازم به شمار آورد؛ لذا اجراي مدل مذكور با مشكلاتي مواجه خواهد شد. سؤالاتي كه هنوز هم در مدل يادگيري به قوت خود باقي است، عبارتند از اينكه:

 در سازمان يادگيرنده چه كسي ياد ميگيرد؟ چه كسي فرايند يادگيري را در سازمان تحت كنترل دارد؟

يادگيري چه كسي محور قرار ميگيرد؟ در حقيقت، نوعي سردرگمي در اين مدل نيز مشاهده ميشود؛ كه علاوه بر مشخص بودن پاسخ سؤالات مذكور در مدل مبتنی بر محیط متلاطم، فرآيند مديريت استراتژيك در بخشهاي كاملاً واضح و آشكاري توصيف شده است. الگوهاي ديگر مانند مدل مبتني بر كارآفريني نيز نميتواند براي تمامي سازمانها مناسب باشد؛ چرا كه همه آنها تحت مديريت فرد كارآفرين اداره نميشوند؛ ضمناً اين الگو، از كل فرآيند، تنها به قسمت ايجاد استراتژي اشاره كرده و پيچيدگيهاي استقرار استراتژي و انواع كنترلها ناديده گرفته شده است؛ همچنين وظايف افراد ديگر سازمان مشخص نشده است. موضوعي كه در الگوهاي ديگري چون مدل شناختي نيز به چشم نميخورد. به علاوه، براي يادگيري سازماني در اين مدلها (براي افزايش سرعت پاسخگويي به مسايل آتي محيط) نيز جايگاه مشخصي تعريف نشده است. در نهايت بايد اعلام داشت كه هرچند مدل مبتنی بر محیط متلاطم ، بدون نقص نيست ولي بسياري از كمبودها و نقايص مدلهاي پيشين را پوشش داده است؛ و ميتواند راهكار مناسبي براي سازمانها در راستاي ايجاد سيستمهاي سازگار با پيچيدگي و تلاطم محيطي در اختيار مديران قرار دهد.

نتايج تحقيق به طور كلي نشان مي دهد كه استراتژي سازي اثر مثبتي بر روي عملكرد دارد. اين اثر مثبت در تمامي مدل هاي استراتژي سازي ملاحظه مي گردد. به طور كلي استراتژيپردازي در سطح بالايي قرار دارد. بهبود سطح استراتژيپردازي منجر به بهبود سطح عملكرد خواهد شد. از بين روشهايي كه براي استراتژي سازي مورد بررسي قرار گرفته است، رويكرد استراتژي سازي مبتني بر محيط متلاطم بيشترين تأثير بر عملكرد را به خود اختصاص داده است.

مدل استراتژی سازی میتنی بر محیط متلاطم

 نویسنده و گردآورنده:

سید پدرام باقری

کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک و مسئول برنامه ریزی گروه تولیدی اروم چکاوک

 

کارگران «گروه تولیدی اروم چکاوک» تجلیل شدند.

گروه تولیدی اروم چکاوک - با برگزاری مراسمی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نقده، از پرسنل کارگری گروه تولیدی اروم چکاوک شاغل در شرکت تعاونی کشتارگاه صنعتی طیور خوش پخت به مناسبت 11 اردیبهشت، روز جهانی کار و کارگر، تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی گروه تولیدی اروم چکاوک، این مراسم تجلیل با اجراهای شاد آهنگ های آذربایجانی و محلی سولدوز، اجرای تئاتر «آمیرزا و صمد»، دکلمه اشعار شاعران نقده و... همراه بود.

سخنرانی دلگرم کننده «غیبعلی قاسمی» مدیرعامل گروه تولیدی اروم چکاوک، اهدای جوایز ارزنده به باسابقه ترین، مسن ترین و جوانترین کارگر کشتارگاه خوش پخت، اهدای جوایز نقدی به تمامی پرسنل کشتارگاه، تقدیر از کارگران نمونه واحدهای مختلف شرکت خوش پخت و پذیرایی با چای، میوه و شیرینی از دیگر آیتم های این برنامه شاد و مفرح بود.

 

امضای تفاهم نامه همکاری بین گروه تولیدی اروم چکاوک و مرکز تحقیقات کشاورزی آذربایجان غربی

گروه تولیدی اروم چکاوک- تفاهم نامه همکاری های گسترده علمی و تحقیقاتی ما بین «زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ اروم چکاوک» و «مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی» امضاء گردید.

به گزارش روابط عمومی گروه تولیدی اروم چکاوک، در جلسه روز 27 فروردین ماه 98 که با حضور دکتر عباسعلی روانلو، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی و غیبعلی قاسمی، رئیس اتحادیه مرغداران استان آذربایجان غربی و مدیرعامل گروه تولیدی اروم چکاوک برگزار گردید، تفاهم نامه تعامل و همکاری مابین گروه تولیدی اروم چکاوک به عنوان قطب زنجیره ای تولید گوشت مرغ شمال غرب کشور و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی به منظور بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های مرکز تحقیقات و بکارگیری نتایخ پژوهش ها در واحدهای مختلف زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ اروم چکاوک امضاء گردید.

آذربایجان غربی هاب نهاده های دامی کشور می شود

با همکاری سرمایه گذاران ترکیه و ایران؛ آذربایجان غربی به هاب نهاده های دامی کشور تبدیل می شود

 
 آذربایجان غربی به هاب نهاده های دامی کشور تبدیل می شود
 
گروه تولیدی اروم چکاوک - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توافق های صورت گرفته با سرمایه گذاران ترکیه ای و ایرانیان مقیم در سفر اخیر به این کشور گفت: این استان ظرفیت تبدیل به هاب نهاده های دامی کشور را داراست و می تواند از این ظرفیت در راستای اشتغالزایی و توسعه استان استفاده کند.
به گزارش روابط عمومی گروه تولیدی اروم چکاوک به نقل از آی تی پی نیوز، رضا حسینی افزود: ارزش سرمایه گذاری در این بخش به حدی است که تنها از بابت تامین نهاده های دامی، بیش از هشت هزار شغل در آذربایجان غربی و شمال این استان ایجاد می شود.
وی اضافه کرد: البته شغل های غیرمستقیم دیگری نیز با اجرای این طرح بزرگ در آذربایجان غربی ایجاد می شود که می تواند زمینه رونق روزافزون استان را فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه دریافت موافقت وزارتخانه هایی نظیر جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای اجرای این طرح بزرگ در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: همچنین در صدد مقدمه سازی برای اختصاص یکهزار میلیارد ریال تسهیلات برای سرمایه در گردش و ایجاد زیرساخت های این طرح هستیم که امیدواریم عملیاتی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در خصوص قابلیت های این استان در راستای اجرای این طرح، گفت: وجود پنج پایانه مرزی، 9 گمرک و بازارچه، مرزهای بیش از 900 کیلومتری با ترکیه و دیگر کشورها و همچنین ظرفیت قابل توجه منطقه آزاد ماکو از جمله این مزیت ها به شمار می رود.
حسینی با اشاره به سفر چهار روزه به استان های مختلف ترکیه شامل استانبول، ترابزون و ارزروم در راستای جذب سرمایه گذار، ادامه داد: معرفی قابلیت های استان در راستای جذب سرمایه گذاری های خارجی و سرمایه های ایرانیان خارج از کشور برای اجرای طرح های مهم اقتصادی و صنعتی از جمله برنامه های مهم این سفر بود که به بخش قابل توجهی از آنها دست یافتیم.
وی از جلب نظر سرمایه گذاران ترک برای همکاری در راستای توسعه حوزه دام در آذربایجان غربی خبر داد و افزود: در این سفر، سرمایه گذاران ترکیه ای و ایرانیان مقیم را با توانمندی های این استان آشنا کردیم و آنان نیز برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کردند.
وی ارائه پیشنهاد راه اندازی مرکز لجستیک با همراهی ایران و ترکیه در آذربایجان غربی را یکی از مهمترین دستاوردهای این سفر برشمرد و اضافه کرد: در این راستا قرار شد که شرکت مشترک لجستیک و حمل و نقل تشکیل شود که به این منظور اختصاص 500 دستگاه کشنده از طرف ایران و 500 دستگاه از طرف ترکیه مورد تاکید قرار گرفت.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: این امر اقدام بزرگی است که در کنار ایجاد امنیت برای حوزه حمل و نقل استان، دروازه بازارهای دنیا را نیز به روی ما باز می کند.
حسینی با اشاره به نتایج سفرش به «ترابزون» به عنوان یکی از مراکز تجاری مهم شرق ترکیه ادامه داد: علاوه بر توافق با مسوولان و سرمایه گذاران این منطقه برای توسعه همکاری ها، قرار شد حمل دام زنده از این منطقه به آذربایجان غربی انجام شود که نتیجه ای قابل توجه به شمار می رود.
وی یکی از مهمترین قابلیت های توسعه همکاری های آذربایجان غربی با ترکیه به ویژه شرق این کشور را استفاده از ظرفیت مسیر جاده ابریشم دانست و گفت: البته در گذشته این مسیر منحرف شده ولی می توان با فراهم کردن شرایط و ایجاد زیرساخت ها آن را احیا کرد که این امر در توسعه تجارت استان بسیار موثر است.
وی تاکید کرد: آذربایجان غربی و استان های شرقی ترکیه باید زیرساخت ها را در راستای احیای مسیر ترانزیتی جاده ابریشم فراهم کنند و نتایج مهم آن برای توسعه روزافزون این مناطق موثر خواهد بود.
شایان ذکر است، غیبعلی قاسمی، مدیرعامل گروه تولیدی اروم چکاوک، قدرتمندترین زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ در شمال غرب کشور هم در این سفر اقتصادی در معیت گروه ایرانی حضور داشت.
 
 

نادر قاضی پور: حمایت وزیر جهاد کشاورزی از افراد خاص، عامل افزایش قیمت مرغ است

گروه تولیدی اروم چکاوک - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:وزیر جهادکشاورزی خود با حمایت از افراد خاص یکی از عوامل افزایش قیمت محصولات است، این افراد خاص باعث گرانی قیمت مرغ شدند.نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز علیرغم افزایش حجم واردات، گفت: در دیدار هیات پارلمانی و گروه دوستی ایران و مغولستان طرف مقابل برای صادرات گوشت قرمز و دام زنده به ایران اعلام آمادگی کرد.عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به شش کالای اساسی شامل، نان، قند و شکر، گوشت، برنج، روغن و لبنیات نیاز مبرم دارد و دولت مکلف است این کالاهای اساسی را با ارزان ترین قیمت برای مردم تامین کند، تصریح کرد: وزیر جهادکشاورزی خود با حمایت از افراد خاص یکی از عوامل افزایش قیمت محصولات است، این افراد خاص باعث گرانی قیمت مرغ شدند.این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگانی بر روی ذبح دام‌ها در کشورهایی که از آنها واردات گوشت داریم نظارت می‌کنند و در این کشورها مستقر هستند، ادامه داد: توزیع گوشت‌های وارداتی در داخل کشور به خوبی صورت نمی‌گیرد و گوشت قرمز وارداتی در مناطق محروم و روستاها توزیع نمی‌شود.اگر وزیر جهاد کشاورزی در بازار دخالت نکند قیمت گوشت کاهش پیدا می‌کندنماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان قیمت گوشت را در بازار بر روی هرکیلوگرم 30 هزار تومان تثبیت کنیم، گفت: اگر وزیر جهاد کشاورزی در بازار دخالت نکند قیمت گوشت کاهش پیدا می‌کند، می‌توانیم از کشور مغولستان با ارزان ترین قیمت گوشت قرمز را به صورت ذبح شده و یا زنده وارد کنیم، در صورت واردات دام زنده می‌توان از سایر قسمت‌های غیر خوراکی و خوراکی دام درآمدزایی و استفاده کرد.کاهش هزینه واردات گوشت قرمز با استفاده از خطوط ریلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کشور مغولستان از طریق روسیه با ترکمنستان ارتباط ریلی دارد و می‌توان بدون نیاز به استفاده از هواپیما و افزایش هزینه واردات، گوشت قرمز موردنیاز کشور را تامین کنیم.
منبع: مرغداران ایران زمین

حضور مدیریت اروم چکاوک در جلسه فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان غربی در سوریه

 
فرصت های سرمایه گذاری در سوریه شناسایی می شود

گروه تولیدی اروم چکاوک - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی از برگزاری جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری استان در سوریه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گروه تولیدی اروم چکاوک به نقل از خبرگزاری مهر، رضا حسینی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی در کشور سوریه خبر داد.

وی ادامه داد: امروز جلسه ای با حضور تجار، تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی استان در رابطه با بررسی فرصت های سرمایه گذاری و شناسایی نیاز بازار کشور سوریه برگزار شد.

وی افزود: در مقطع کنونی به فضل الهی، شاهد برقراری امنیت در کشور سوریه هستیم و به پاس تلاش های جمهوری اسلامی در ایجاد این امنیت، کشور و مردم سوریه بسیار علاقمند به همکاری با ایران در بازسازی سوریه هستند.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: برای استان آذربایجان غربی نیز هم در جهت کمک به مردم سوریه و هم سهم‌بری از بازار سوریه، برنامه ریزی داریم که در این راستا هیئتی متشکل از بخش دولتی و بخش خصوصی استان، برای شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری و نیاز بازار سوریه، تا پایان سال به این کشور اعزام خواهد شد.

وی تصریح کرد: حوزه ساخت و سازهای ساختمانی و تاسیسات، حوزه تولیدات مواد غذایی، همکاری های صنعتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد شبکه های آبرسانی، ایجاد پست های جدید خطوط انتقال برق و بازسازی زیرساخت های سوریه از زمینه هایی است که تجار، تولیدکنندگان، پیمانکاران و فعالان بخش خصوصی استان می توانند روی آن ها برنامه ریزی کنند. 

تاثیر محدودیت غذایی در سنین اولیه و رشد جبرانی بر صفات لاشه جوجه ھای گوشتی

تاثیر محدودیت غذایی در سنین اولیه و رشد جبرانی متعاقب آن بر صفات لاشه جوجه ھای گوشتی

به کوشش آیدین اسدی (کارشناس ارشد زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ اروم چکاوک) و مصطفی هناره (معاون مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجانغربی)

به نظر می رسد 85 تا 90 درصد بهبود رشد جوجه های گوشتی به دلیل برنامه های اصلاح نژادی میباشد. به دلیل آنكه در اثر برنامه اصلاح نژادی، اندازه قلب و سیستم تنفسی افزایش نیافته است، جوجه های گوشتی در تامین اكسیژن مورد نیاز جهت نگهداری رشد مشكل دارند. این امر سبب بروز عارضه ای به نام آسیت میشود كه ویژگی آن تجمع مایع زرد رنگ در حفره شكمی است . این مایع شفاف در اصل پلاسما و لنفی است كه در پاسخ به تامین نیاز اكسیژنی بافتها از كبد تراوش میشود (Julian 2005 ). در جوجه های گوشتی با رشد سریع، افزایش جریان خون به منظور تامین اكسیژن مورد نیاز برای سوخت و ساز سبب افزایش فشار خون مورد نیاز برای انتقال خون از طریق مویرگهای خونی در ششها می شود . افزایش بار كاری سمت راست قلب سبب ناتوانی بطن راست و بروز آسیت می شود (Aftab و همکاران 2005، Currie 1999 و Julian 1993). به دلیل آنكه عارضه آسیت عمدتا در جوجه های گوشتی با رشد سریع اتفاق می افتد پیشنهاد شده که برای کاهش این مشکلات از محدودیت خوراکی استفاده گردد. به محروم کردن پرندگان به ویژه جوجه های گوشتی با رشد سریع از دسترسی کامل به مواد مغذی مورد نیاز رشد طبیعی،  محدودیت غذایی گفته میشود که به دو دسته محدودیت غذایی کمی و کیفی طبقه بندی شده است. محدودیت مواد مغذی معمولاً برای حل مشكلاتی که با سرعت رشد سریع در اوایل زندگی جوجه های گوشتی همراه هستند مثل افزایش ذخیره چربی بدن، افزایش شیوع بیماریهای اسكلتی، افزایش شیوع اختلالات متابولیكی و افزایش مرگ و میر وهمچنین بهبود ضریب تبدیل به کار برده میشود. محدودیت غذایی زود هنگام در جوجه های گوشتی برای تحریک رسیدن به رشد و راندمان استفاده از خوراک به کار برده شده است، در حالی که پاسخ به محدودیت غذایی به مدت زمان اعمال محدودیت غذایی بستگی دارد. طولانی شدن محدودیت غذایی، پتانسیل رشد جبرانی را کم میکند (ختانی و همكاران 2009 ).

به طور کلی، پتانسیل برنامه‌های محدودیت خوراکی به‌عنوان یک ابزار مدیریتی با کاهش بروز بیمار‌های متابولیکی، کاهش تجمع چربی در لاشه، کاهش احتیاجات نگهداری و بهبود ضریب تبدیل خوراک در تولید جوجه‌های گوشتی همراه است. هم‌چنین می‌تواند منجر به صرفه‌جویی اقتصادی در هزینه‌ی خوراک جوجه‌های گوشتی شود بنابراین این برنامه‌ها می‌تواند در تولید طیور گوشتی مفید باشد.

این آزمایش در واحد نیما پر شرکت اروم چکاوک با 600 قطعه جوجه یک روزه گوشتی آربوآکرز در قالب 3 تیمار انجام گردید. هر تیمار دارای 4 تکرار و 50 قطعه جوجه با میانگین وزن 5/ 44 گرم در هر تکرار بود که به طور تصادفی درون پن ها قرار گرفتند. جیره غذایی بر اساس توصیه انجمن تحقیقات ملی (1994 National Research Council) و راهنمای پرورش آربوآکرز بر پایه ذرت و سویا تنظیم شد. دسترسی به آب و غذا برای تمامی جوجه ها آزاد بود. اجزاء و ترکیب شیمیایی جیره ها در تیمارهای آزمایشی و شاهد یكسان بود و تیمارهای آزمایشی فقط از نظر مدت و نوع محرومیت متفاوت بودند. گروه شاهد از اول تا آخر دوره بدون محدویت غذایی پرورش داده شدند. دو تیمار آزمایشی دیگر به ترتیب محدودیت غذایی یک روز در میان از سن 9 تا 18 روزگی و از 19 روزگی تا 42 روزگی تغذیه آزاد صورت گرفته و محدودیت غذایی 20 درصدی از سن 22 روزگی بمدت 14 روز یعنی تا سن 35 روزگی اعمال گردیده و از 36 روزگی تا 42 روزگی تغذیه آزاد صورت گرفت.  برنامه های بهداشتی براساس مقررات شرکت اروم چکاوک انجام شد. از پوشال چوب به عنوان بستر و نوردهی دائمی استفاده گردید. در پایان دوره از هر تکرار هر تیمار دو قطعه جوجه (یک خروس و یک مرغ) به تصادف انتخاب گردید بطوریکه وزن آنها نزدیک به میانگین تیمار باشد. وزن زنده جوجه ها اندازه گیری شده و پس از وزن کشی ذبح شدند و پس از پرکنی و تخلیه امعاء و احشاء مجددا توزین و راندمان لاشه از تقسیم وزن لاشه به وزن زنده محاسبه گردید. قطعات لاشه شامل: ران، سینه، بالها، گردن و  پشت تفکیک و توزین گردیده و درصد آنها نسبت به وزن زنده و وزن لاشه محاسبه گردید. اعماء و احشاء خوراکی شامل: قلب، جگر و سنگدان توزین و درصد آنها نسبت به وزن لاشه تعیین گردید.

در این بررسی در رابطه با صفات لاشه می توان گفت جهت کاهش درصد چربی حفره بطنی که بعنوان یک صفت منفی شناخته   می شود ( زیرا با افزایش درصد چربی حفره بطنی ضریب تبدیل غذایی بشدت زیاد می شود یعنی حیوان مواد مغذی بیشتری را مصرف می کند ولی افزایش وزن چندانی ندارد در نتیجه هزینه تغذیه افزایش یافته و در نهایت سودآوری واحد کاهش می یابد)، استفاده از سیستم محدودیت غذایی یک روز در میان مفید خواهد بود.

همچنین در صورتیکه گوشت حاصل از کشتار بصورت قطعه بندی شده بفروش خواهد رسید، می توان با استفاده از روش 20% محدودیت ، درصد ران به وزن زنده و لاشه را افزایش داد. درصد سینه در روش تغذیه آزاد از همه بیشتر است. بنابراین اگر درصد سینه بالاتر مد نظر باشد روش تغذیه آزاد توصیه می گردد.

 

شکل 1- روند تغییر در میانگین وزن زنده در تیمارهای مورد مطالعه

 

شکل 2- روند تغییر در میانگین وزن لاشه در تیمارهای مورد مطالعه

 

شکل 3- روند تغییر در میانگین راندمان لاشه در تیمارهای مورد مطالعه

  

شکل 4- روند تغییر در میانگین درصد چربی حفره بطنی نسبت به وزن لاشه در تیمارهای مورد مطالعه

 

شکل 5- روند تغییر در میانگین درصد ران نسبت به وزن لاشه در تیمارهای مورد مطالعه

 

شکل 6- روند تغییر در میانگین درصد سینه نسبت به وزن لاشه در تیمارهای مورد مطالعه

 

جدول 1- میانگین وزن زنده، وزن لاشه و راندمان لاشه در تیمارهای مختلف

 

وزن زنده (گرم)

وزن لاشه (گرم)

راندمان لاشه

میانگین

انحراف معیار

میانگین

انحراف معیار

میانگین

انحراف معیار

یک روز در میان

2063

133

1065

86

60.95

1.74

تغذیه آزاد

2237

59

1368

38

61.14

0.53

20% محدودیت

2273

95

1390

63

61.12

0.41

 

جدول 2- میانگین درصد چربی حفره بطنی به وزن لاشه، درصد ران به وزن لاشه و درصد سینه به وزن لاشه در تیمارهای مختلف

 

درصد چربی حفره بطنی به وزن لاشه

درصد ران به وزن لاشه

درصد سینه به وزن لاشه

میانگین

انحراف معیار

میانگین

انحراف معیار

میانگین

انحراف معیار

یک روز در میان

1.50

0.26

29

0.48

36.93

0.69

تغذیه آزاد

3.45

0.32

31

0.63

38.44

1.06

20% محدودیت

2.51

0.26

31

0.72

37.81

0.73

 

به طور کلی نتایج این پژوهش نشان می دهد که محرومیت غذایی و رشد جبرانی متعاقب آن می تواند صفات لاشه جوجه های گوشتی را تحت تاثیر قرار دهد ولی براساس استراتژی مدیریتی می توان روشهای متفاوت محدودیت غذایی را بکار بست. در صورتی که هدف کاهش درصد چربی حفره بطنی (که بعنوان یک صفت منفی شناخته   می شود) باشد، استفاده از محدودیت یک روز در میان توصیه می گردد. می توان با استفاده از روش 20% محدودیت ، درصد ران به وزن زنده و لاشه را افزایش داد. درصد سینه در روش تغذیه آزاد از همه بیشتر است. بنابراین اگر درصد سینه بالاتر مد نظر باشد روش تغذیه آزاد توصیه می گردد.

 

منابع

Aftab, U. and A. A. Khan. 2005. Strategies to alleviate the incidence of ascites in broilers: a review. Braz. J.Poultry Sci. 7:199-204.

Benschop, D., 2000. Compensatory growth in ruminants-an overview. Proceedings of the 2000 Course in Ruminant Digestion and  Metabolism ANSC 6260. University of Gulph, Ontario, pp: 1-16.

Currie, R. J. W. 1999. Ascites in poultry: recent investigations. Avian Pathol. 28:313-326.

Julian, R. J. 1993. Ascites in poultry. Avian Pathol. 22:419-454.

Khetani TL, Nkukwana TT and Chimonyo M, 2009. Effect of quantitative feed restriction on broiler performance. J Trop Anim Health Prod 41: 379-384

Oyedeji, J.O. and J.O. Atteh, 2005. Response of carcass yield of early food restricted broilers. Br. broilers to feeding manipulations. Inter. J. Pou. Sci., 4(2): 91-95.

Plavnik, I. and S. Hurwitz, 1988a. Early feed restriction in chicks: Effects of age, duration and Sex. Poultry Sc., 67: 1407-1413.

Susbilla, P.J., T.L. Frankel, G. Parkinson and Appl. Poult. Res., 1: 1-5.

Wilson, P.N. and D.F. Osbourn, 1960. Compensatory growth after undernutrition in mammals and birds. Bio. Rev., 35: 325-3633.

صفحه1 از4

سایت های مرتبط

گروه تولیدی بهپرور

گروه تولیدی بهپرور آریا

اتاق بازرگانی

اتحادیه مرغداران گوشتی ایران

دامپزشکی